Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrozivý případ sexuálního otroctví: Pasáci prodávali i tříměsíční holčičku

Hrozivý případ sexuálního otroctví: Pasáci prodávali i tříměsíční holčičku

FBI zachránila během tažení proti sexuálním obchodníkům dvě sestry ve věku pět let a tři měsíce. Kromě nich osvobodili agenti podle amerických úřadů celkem 84 dětí nucených do prostituce. Jejich průměrný věk byl 15 let.

Obchodník, který věznil tříměsíční dívku a její sestru, byl zřejmě rodinným přítelem. Podle FBI uzavřel s agenty nevědomky dohodu, že je prodá za 600 dolarů (asi 13 tisíc korun). FBI uvedla, že zadržela také 21letou ženu, která nabízela sex nejen s nezletilou dívkou, ale také se sebou samotnou. Chtěla zaplatit 200 dolarů (přes čtyři tisíce korun).

Průměrný věk obětí při proběhlé akci byl 15 let. Prodejci je nabízeli před hotely, na odpočívadlech pro nákladní vozidla nebo online. Občas do obchodu byli zapojení rodinní příslušníci nebo přátelé rodin poškozených.

Během akce zatkli policisté asi 120 lidí. Do operace se zapojili také policisté z Filipín nebo Thajska. Jejich práce ale zdaleka není u konce. Podle okresního prokurátora z Denveru George Brauchlera jsou agenti stále ve střehu a připraveni na další úder.

Mnohé další děti totiž na osvobození teprve čekají. „Průměrně zaznamenáme 23 případů za den,“ popisuje Brauchler. FBI nadále spolupracuje s agenturami, které se specializují na ochranu dětí. Všem 84 obětem chce poskytnout pomoc. Zvláště na těch nejmenších ale může traumatický zážitek zanechat doživotní stopy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek