Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrůzné svědectví zrůdností Islámského státu: Radikálové nechali matku sníst vlastní dítě

Hrůzné svědectví zrůdností Islámského státu: Radikálové nechali matku sníst vlastní dítě

Zvrácenosti páchané samozvaným Islámským státem neznají mezí. Důkazem zrůdnosti této teroristické organizace je svědectví, podle kterého radikálové nechali matku ročního dítěte tři dny trpět hladem, sníst ji pak přiměli jídlo uvařené z vlastního dítěte. Příběh, při kterém vstávají vlasy hrůzou, svěřila egyptské televizi irácká poslankyně Vian Dakhilová. Další tragédii podle její výpovědi zažila jedna z iráckých rodin, která byla nucená sledovat, jak islamisté znásilnili 10letou dívku k smrti.

„Jedna z žen, kterou jsme dokázali z rukou IS dostat zpět, uvedla, že byla tři dny držena ve sklepě bez jídla a vody. Pak jí přinesli talíř s rýží a masem,“ řekla v rozhovoru pro egyptskou televizi Extra News irácká poslankyně. Žena jídlo okamžitě snědla – po třech dnech pro ni bylo vysvobozením. „Když dojedla, řekli jí: ‚Uvařili jsme tvého ročního syna, kterého jsme ti vzali. A to je to, co jsi právě snědla,“ svěřila moderátorce, která se na místě rozbrečela.

Žena, kterou vysvobodili ze spárů islamistů, pochází z komunity jezídů, na níž se zrůdnosti Islámského státu podepsaly nejvíc. Radikálové totiž jezídskou menšinu, kterou tvoří hlavně Kurdové ze severního Iráku, považují za odpad a tvrdí, že věří v ďábla. Islámský stát tak po ovadnutí území v Iráku a Sýrii začal jezídské muže jednoho po druhém zabíjet, ženy pak zneužívali jako sexuální otrokyně. 

Vian Dakhilová egyptské televizi svěřila i osudy dalších jezídek z Iráku. „Jedna z dívek uvedla, že vzali šest jejích sester. Její mladší sestra – desetiletá dívka – byla znásilněna k smrti před zraky jejího otce a ostatních sester.“

Podle odhadu květnového vydání časopisu PLOS Medicine bylo z téměř 10 tisíc jezídů, kterých se Islámský stát před dvěma lety zmocnil, víc než tři tisíce zabito. Někteří byli popraveni zvlášť brutálním způsobem, jako je stětí hlavy.

Pro INFO.CZ před nedávnem svěřila svůj příběh i jezídka Lamíja Adži Bašárová, která v 16 letech ztratila rodinu a celou její vesnici vyvraždili. Několik měsíců pak radikálům z IS sloužila jako sexuální otrokyně. Lamíja ale měla štěstí – ze spárů islámského státu se jí podařilo po 20 měsících v zajetí utéct. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>