Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězda Le Penové kvůli skandálům zhasíná. Za prezidentku ji chce čím dál méně Francouzů

Hvězda Le Penové kvůli skandálům zhasíná. Za prezidentku ji chce čím dál méně Francouzů

Šéfka krajně pravicové francouzské strany Národní fronta Marine Le Penová ztrácí na popularitě. Obě kola prezidentské volby by podle současných průzkumů vyhrál nezávislý centristický kandidát Emmanuel Macron. Dosud přitom byla favouritkou úvodního souboje právě Le Penová. 

Macron, který v posledních dnech získává podporu voličů tradičních politických stran v zemi, by podle ankety výzkumné agentury Odoxa získal v dubnovém prvním kole hlasy 27 procent voličů, zatímco političku stavějící svou kampaň na odporu k imigraci a Evropské unii by podpořilo 25,5 procenta voličů.

Na třetím místě by zůstal kandidát republikánské pravice Francois Fillon, jehož chce volit 19 procent lidí.

Pokud by však místo expremiéra Fillona, zasaženého aférou s problematickými odměnami pro manželku, kandidoval jeho zvažovaný náhradník Alain Juppé, skóre by podle průzkumu bylo zcela jiné a mnohem těsnější. První kolo by vyhrál právě on s 26,5 procenta hlasů, za ním by skončil Macron s 25 procenty. Le Penová by byla o bod zpět a do druhého kola by se vůbec nedostala.

Dosavadní průzkumy většinou ukazují, že Le Penová by jako vítězka prvního kola v rozhodujícím souboji 7. května výrazně prohrála jak s Macronem, tak s Fillonem.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek