Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Imigrace kriminalitu nezvyšuje, zjistila studie. Prozkoumala statistiky za 40 let

Imigrace kriminalitu nezvyšuje, zjistila studie. Prozkoumala statistiky za 40 let

Mezi imigrací a vzrůstající kriminalitou není souvislost. Alespoň to tvrdí studie, která sledovala vývoj americké zločinnosti ve vztahu k přistěhovalectví v posledních čtyřech dekádách.

Byl to jeden z mnoha viditelných kroků nového amerického prezidenta. Donald Trump řekl, že jeho administrativa bude zveřejňovat seznamy zločinů, které spáchali přistěhovalci. Chce tak dokázat, že větší míra imigrace vede k rostoucí kriminalitě.

Tým výzkumníků z University at Buffalo v New Yorku však nyní došel k opačnému závěru. Na vzorku 200 měst porovnal data ze sčítání lidu a ta o zločinech mezi lety 1970 a 2010. Zjistil, že mezi těmito dvěma kategoriemi neexistuje spojitost. „Výsledky jsou velice jasné,“ citoval deník Independent doktora Roberta Adelmana.

Výzkum naopak prokázal, že na místech s vyšší mírou přistěhovalců počet některých zločinů dokonce poklesl. „Výsledky ukazují, že imigrace nezvyšuje míru napadení a naopak v případě krádeží nebo vražd ji dokonce snižuje,“ pravil Adelman.

Ten zároveň vysvětluje, že studie netvrdí, že imigranti nepáchají žádné zločiny. Jen chce vysvětlit, že komunity se zkušeností s demografickými změnami ovlivněnými imigrací nemusí mít zároveň problémy se vzrůstající kriminalitou.

„Je důležité zakládat naši politiku na faktech a důkazech, spíše než na tvrzeních, která démonizují určité části naší populace bez toho, aniž by byla jakkoli podložena,“ dodal Adelman.

Nový americký prezident mluvil o návaznosti kriminality na migraci už v kampani. Pátý den po jmenování do funkce podepsal exekutivní příkaz, jímž nařídil zveřejňovat na týdenní bázi data o zločinech, které spáchali přistěhovalci.

Příkaz se nevztahuje pouze na ilegální imigranty. Spojené státy budou zveřejňovat všechny prohřešky, bez ohledu na to, jestli pachatel do USA přicestoval legálně, nebo nelegálně. Organizace Human Rights Watch to označila za znak Trumpovy xenofobie.

Frank Sharry, výkonný ředitel kampaně America´s Voice, která brojí proti přísným pravidlům pro přistěhovalectví zase tvrdí, že Trump chce, aby si Američané mysleli, že každý ilegální imigrant je kriminálník.

„Každý ví, že opak je pravdou. Ale on chce šířit tuhle velkou lež, aby ospravedlnil, co zamýšlí udělat – tedy zkusit vystrnadit miliony imigrantů z naší země,“ prohlásil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek