Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Itálie praská kvůli migrantům ve švech. Zvažuje vlastní kvóty pro příchozí z Afriky

Itálie praská kvůli migrantům ve švech. Zvažuje vlastní kvóty pro příchozí z Afriky

Italský premiér Paolo Gentiloni dnes na okraj summitu skupiny G20 v Hamburku upozornil, že příjmová kapacita migrantů v Itálii "není neomezená". Jeho předchůdce ve funkci Matteo Renzi naznačil, že země by mohla stanovit limit pro množství přijímaných přistěhovalců.

„Nemohu se smířit s myšlenkou, že existuje mezinárodní záchranná operace na moři, ale příjem (migrantů) jen v jedné zemi," upozornil Gentiloni s poukazem na fakt, že drtivá většina migrantů z Afriky do Evropy směřuje přes Libyi právě do Itálie.

Expremiér Renzi předtím prohlásil, že se musí stanovit nějaká kvóta pro příjem přistěhovalců. "Nesmíme mít pocit viny, pokud nemůžeme přijmout všechny. Musíme zachraňovat všechny, ale nemůžeme všechny v Itálii přijmout," řekl.

Za poslední týden apelovala Itálie již několikrát na ostatní země Evropské unie, aby jí s přívalem migrantů pomohly. Od ledna dorazilo do Evropy přes Středozemní moře přes 100.000 lidí, z toho 85.000 do Itálie.

Ministři vnitra zemí Evropské unie ve čtvrtek v Tallinnu tvrdili, že Itálie není v nynější migrační krizi osamocená. Některé konkrétní italské požadavky, například otevření přístavů dalších evropských zemí pro migranty zachráněné na moři, ale zůstaly nevyslyšeny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek