Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Japonsko je pro Koreu vzorem." Komentátor naštval během zahájení olympiády Jihokorejce a dostal vyhazov

„Japonsko je pro Koreu vzorem." Komentátor naštval během zahájení olympiády Jihokorejce a dostal vyhazov

Expert televizní stanice NBC Joshua Cooper Ramo v přenosu během zahájení olympijských her v Pchjongčchangu řekl, že Japonsko je pro Koreu vzorem. Výrok se dotl Jižní Koreje, v zemi se vzedmula vlna nevole. Televizní stanice komentátora z vysílání stáhla.

Ramo už s NBC spolupracoval jako expert během olympijských her v Pekingu 2008, při nichž využil svou znalost prostředí. Jeho působení v Pchjongčchangu skončilo už zahájením, kdy při nástupu výprav zmínil, že Japonsko v letech 1910-1945 okupovalo Koreu. Dodal však: „Ale každý Korejec vám řekne, že Japonsko je kulturním, technologickým a ekonomickým příkladem, který byl mimořádně důležitý pro jejich (korejskou) vlastní transformaci."

Korejci okamžitě kritizovali Ramovu interpretaci citlivého tématu v médiích i na sociálních sítích. Do věci se zapojil i organizační výbor a představitelé NBC se za výrok omluvili jak písemně, tak v živém vysílání. Joshua Cooper Ramo dokončil svou práci pro NBC v Pchjongčchangu a ve vysílání už nebude," řekl dnes mluvčí stanice agentuře Reuters.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek