Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Jde o teroristický čin," říká o výbuchu v Manchesteru ministr vnitra Chovanec

„Jde o teroristický čin," říká o výbuchu v Manchesteru ministr vnitra Chovanec

Česká policie a tajné služby jsou kvůli noční explozi v severoanglickém Manchesteru v kontaktu s britskými kolegy a čekají na další informace o okolnostech tragického činu. Ze znaků, které to nese, jde o teroristický čin, řekl ČTK dnes ráno ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Zatím ale nemá informace o tom, že by tato událost měla bezprostřední vliv na bezpečnost v České republice.

Výbuch po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové si vyžádala nejméně 22 mrtvých a na 50 zraněných. Britská policie událost vyšetřuje jako terorismus.

„S největší pravděpodobností se jedná o teroristický čin, nicméně čekáme na další informace, které bude britská policie a bezpečnostní složky postupně uvolňovat. Pak budeme případně reagovat," uvedl ministr vnitra.

Záběry z okamžiku výbuchu


V Česku platí od loňského března první stupeň ohrožení terorismem, který občany nabádá ke zvýšené bdělosti a představuje nejnižší z možných ohrožení. Vláda ho schválila v reakci na teroristické útoky na bruselském letišti. Policii tehdy v ulicích dva měsíce pomáhali také vojáci. Od konce loňského května se o bezpečnostní opatření starají sami policisté.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek