Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jeden právník nestačí. Trump kvůli ruské aféře najal dalšího advokáta

Jeden právník nestačí. Trump kvůli ruské aféře najal dalšího advokáta

Americký prezident Donald Trump si najal dalšího advokáta, který mu má pomoci ve stále rozsáhlejší kauze údajných styků jeho volebního týmu s Ruskem. Oznámila to dnes televize NBC News. Kromě advokáta Marka Kasowitze, jehož Trump najal minulý měsíc, se do prezidentova týmu poradců zapojí washingtonský právník Ty Cobb.

Cobb má zpracovávat reakce na dotazy médií, které jsou v poslední době stále častější. Působí v právní firmě Hogan Lovells, která se angažuje v obraně Trumpových imigračních dekretů na půdě amerického nejvyššího soudu. Cobb bude podřízen Kasowitzovi, který prezidentský právní tým vede, uvádí NBC News.

Právní poradce si pořídila řada lidí, kteří v kauze údajného ruského vměšování figurují. Prezidentův nejstarší syn Donald, který se loni v červnu setkal s ruskou advokátkou kvůli informacím kompromitujícím údajně Hillary Clintonovou, spolupracuje s právníkem Alanem Futerfasem.

Kdo je kdo v Trumpově ruské aféře?Kdo je kdo v Trumpově ruské aféře?autor: INFO.CZ

Zvláštního právního poradce má nyní i Trumpův zeť Jared Kushner, viceprezident Mike Pence, ministr spravedlnosti Jeff Sessions, bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn nebo někdejší šéf Trumpova volebního týmu Paul Manafort.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek