Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jsi muslim? Imigrační úředníci v USA dvě hodiny vyslýchali syna slavného boxera Muhammada Aliho

Jsi muslim? Imigrační úředníci v USA dvě hodiny vyslýchali syna slavného boxera Muhammada Aliho

Obětí protiimigrační politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa se před dvěma týdny stal i syn legendárního boxera Muhammada Aliho. Imigrační úředníci ho při návratu do USA dvě hodiny vyslýchali na mezinárodním letišti ve floridském Fort Lauderdale. 

Aliho syn padl do oka podezřívavým úředníkům 7. února, když se se svou matkou Khalilah Camachovou-Aliovou, která byla druhou ženou Muhammada Aliho, vracel z Jamajky. Během dvouhodinového výslechu se 44letého potomka slavného sportovce (jehož vlastní jméno bylo Cassius Clay) neustále ptali na to, kde přišel ke svému jménu a jestli je muslim, řekl Mancini listu Courir-Journal.

Úředníci podle právníka nechali Khalilah Aliovou jít, když jim ukázala fotografii, na níž je se svým bývalým manželem. Syn však takové štěstí neměl, protože žádný takový snímek po ruce neměl.

Když Ali junior odpověděl, že je muslim, vyptávali se ho úředníci na věci kolem jeho náboženství a chtěli také vědět, kde se narodil. Syn Cassiuse Claye se narodil v roce 1972 ve Filadelfii a má americký pas, poznamenal v této souvislosti Courier-Journal.

Mluvčí celní a hraniční kontroly Spojených států (CBP) na dotaz ohledně tohoto incidentu v e-mailovém vzkazu deníku napsal, že úřad nemůže diskutovat o jednotlivých cestujících, „nicméně všechny osoby, které přijíždějí do USA, podléhají kontrole CBP“.

„Co se týká Aliho rodiny, je naprosto jasné, že toto je spojeno se snahou pana Trumpa zakázat vstup muslimů do USA,“ řekl listu Mancini s narážkou na exekutivní nařízení podepsané prezidentem Trumpem 27 ledna, které na 90 dní zakazuje vstup do USA občanům sedmi převážně muslimských zemí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek