Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

"Jste v tak skvělé formě, krásná," chválil Trump Macronovu manželku. Znovu rozvířil debatu o sexismu

"Jste v tak skvělé formě, krásná," chválil Trump Macronovu manželku. Znovu rozvířil debatu o sexismu

Americký prezident Donald Trump kromě muzea ve francouzské Invalidovně obdivoval ve čtvrtek i manželku svého francouzského protějšku Brigitte Macronovou. Na videu, který zveřejnil Elysejský palác na svém facebooku, chválí Trump během prohlídky muzea její "skvělou" postavu.

"Víte, jste v tak skvělé formě," říká Trump, když se obrací na Brigitte, a ukazuje přitom na její postavu. "Krásná," dodal a otočil se na Macrona.

Brigitte Macronová je bývalá učitelka francouzského prezidenta a je o 24 let starší než on, čímž si nejednou získala pozornost médií. Macron společně s feministkami poznámky ohledně jeho ženy označil za sexistické. Podle něj by si toho nikdo nevšiml, kdyby byl starší on.

 Věkový rozdíl mezi manželi Macronovými je přitom stejný jako mezi Trumpem a jeho ženou Melanií. Šéf Bílého domu je se svou manželkou v Paříži na dvoudenním pobytu u příležitosti oslav dobytí Bastily. Ve čtvrtek večer s Macronovými večeřeli v restauraci Eiffelovy věže.

Trump si v minulosti vysloužil kritiku kvůli obscénním výrokům o ženách. Na známé nahrávce zveřejněné během loňské kampaně před volbami amerického prezidenta popisuje, jak ho nechávají, aby je líbal a osahával, protože je slavný. Přetřásalo se také jeho hodnocení postavy bývalé královny krásy Alicie Machadové, kterou kvůli jejím nárůstu hmotnosti označil za "nechutnou" a za "miss prasátko" (Miss Piggy).

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek