Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

K Evropě zády, k Moskvě čelem. Němečtí populisté jednali o spolupráci s ruskou vládní stranou

K Evropě zády, k Moskvě čelem. Němečtí populisté jednali o spolupráci s ruskou vládní stranou

Předsedkyně pravicově populistické strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová o víkendu navštívila Moskvu a jednala s vedením hlavní vládní strany Jednotné Rusko. Oznámil to v pondělí v Berlíně mluvčí AfD. Na pozvání moskevské organizace Jednotného Ruska Petryová v ruské metropoli jednala o spolupráci a setkala se s šéfem dolní parlamentní komory Vjačeslavem Volodinem.

Podle komuniké vydaného Státní dumou jednala Petryová s Volodinem o „stranické spolupráci a kontaktech mládežnických organizací". Setkání se rovněž zúčastnili zástupci ruských nacionalistů v čele s poslanci Vladimirem Žirinovským a Leonidem Sluckým.

Kreml už dřív navázal styky s francouzskou ultrapravicí a její vůdkyní Marine Le Penovou, k jejímž politickým prioritám patří i zlepšení vztahů s Moskvou.

AfD se v německých parlamentních volbách plánovaných na 24. září chce poprvé dostat do Spolkového sněmu. Strana, která v posledních volbách v roce 2013 zůstala se 4,7 procenty těsně pod pětiprocentní hranicí, je dosud zastoupena v deseti ze šestnácti zemských sněmů. Podle posledních průzkumů se celostátní popularita AfD pohybuje pod hranicí deseti procent.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek