Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kanadou otřáslo náhlé úmrtí miliardáře a jeho ženy. Okolnosti jejich smrti jsou podezřelé

Kanadou otřáslo náhlé úmrtí miliardáře a jeho ženy. Okolnosti jejich smrti jsou podezřelé

Kanadská policie vyšetřuje podezřelé úmrtí miliardáře a filantropa Barryho Shermana a jeho ženy Honey. Manželé byli v pátek nalezeni mrtví ve svém domě v Torontu. Informuje o tom agentura Reuters. Pětasedmdesátiletý Sherman byl zakladatelem farmaceutické společnosti Apotex. Časopis Forbes jeho čisté jmění odhaduje na 3,2 miliardy USD (zhruba 70 miliard Kč).

„Okolnosti jejich úmrtí vypadají podezřele,“ uvedl policejní konstábl David Hopkinson. Detektivové později sdělili novinářům, že neobjevili žádné známky násilného vniknutí do domu.

Manželé dům nedávno nabídli k prodeji za téměř sedm milionů kanadských dolarů (119 milionů Kč). Jejich těla objevil v suterénu realitní agent, když dům připravoval na prohlídky potenciálních kupců, uvedl kanadský deník The Globe and Mail s odvoláním na příbuzného.

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974. V roce 2012 odstoupil z funkce generálního ředitele, zůstal však výkonným předsedou podniku. Firma Apotex zaměstnává kolem 11 000 lidí a je sedmým největším výrobcem generických léků na světě. Společnost působí ve více než 45 zemích, včetně Spojených států.

Manželé byli známí svou dobročinností a věnovali miliony dolarů na nemocnice, školy či židovské organizace. Starosta Toronta John Tory uvedl, že ho zpráva o úmrtí manželů „šokovala a naplnila žalem“. Upozornil, že manželé městu poskytovali štědré příspěvky. „Doufám, že vyšetřování poskytne odpovědi nám všem, kteří truchlíme nad touto obrovskou ztrátou,“ prohlásil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek