Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kdo je tady šéf? Stisk ruky poodhalil vztahy mezi Trumpem a Putinem

Kdo je tady šéf? Stisk ruky poodhalil vztahy mezi Trumpem a Putinem

Bavili se na ní o příměří v Sýrii nebo o ovlivňování voleb. Schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s hlavou Ruska Vladmirem Putinem v Hamburku ale také nabídla první pohled na pozadí vzájemných vztahů obou státníků. Co o nich prozradila řeč těla?

Často prozradí víc, než by lidé chtěli. Řeč těla umí poodhalit pocity účastníků důležitých jednání. Nejinak tomu bylo v případě schůzky Trumpa s Putinem. Její důležitost stvrdila i doba, kterou spolu oba prezidenti mluvili. Místo původních 30 minut strávili za zavřenými dveřmi více než dvě hodiny.

Ještě před tím ale přišli na krátký brífink před novináře. Server Value Walk si všiml, že Trump při setkání poplácával Putina po zádech. Ruský prezident dal naopak najevo převahu způsobem, jakým přistoupil ke stisku ruky. Ten přitom inicioval Trump, z čehož se dá vyčíst, že šéf Bílého domu byl ochotný nechat Putina rozhovor ovládnout.

Brífink nebyl první událostí, při níž se Trump s Putinem setkali. Už dříve se stihli pozdravit během jednání v rámci summitu. V tomto případě se vítali úsměvem. Trump opět Putina poklepal po zádech, avšak standardní stisk ruky naznačoval, že obě strany jsou si v diskusi rovny.

Média věnují pozornost Trumpově nonverbální komunikaci v krátké době již podruhé. V květnu se debatovalo o jeho schůzce s francouzským prezidentem Emnanuelem Macronem. Ten následně potvrdil, že dlouhým stiskem ruky chtěl vyslat signál o svém sebevědomí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek