Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Když se Kimovi zachce, zničí planetu. Stačí mu 3 bomby, říká jeho velvyslanec na Západě

Když se Kimovi zachce, zničí planetu. Stačí mu 3 bomby, říká jeho velvyslanec na Západě

Neoficiální ambasador vůdce KLDR Kim Čong-una veřejně oznámil, že severokorejská armáda dokáže způsobit globální apokalypsu jen pomocí tří bomb. Prohlásil také, že zdejší komunistický režim je perfektní.

Alejandro Cao de Benós je čestným delegátem severokorejské Komise pro kulturní vztahy se zahraničními státy. Zemi často navštěvuje a s vládnoucí stranou udržuje pozitivní vztahy. Své názory na KLDR a Kim Čong-una sdělil španělskému webu Infobae.

Severní Korea má podle něj sílu zničit celý svět, čehož může docílit jen s pomocí tří bomb. Zároveň tvrdí, že země je nepochopená. „Lidé zde mají prostý, bezpečný život, který prožívají s hrdostí,“ vyjádřil Bénos svůj názor. „Nemají žádné sociální problémy, lidé nespí na ulicích… je to trochu jiné, než na co jsme zvyklí, ale funguje to. Všichni spolupracují na veřejném blahobytu,“ dodal ambasador.Co v posledních dnech dotlačilo Kima k vyvolání globálního konfliktu, který je na spadnutí, Bénos nepopsal. Několikrát ale zopakoval, že Korejci jsou na svůj arzenál hrdí a v případě nouze jej budou bránit všemi dostupnými prostředky. „Lidé se budou bránit zbraněmi a raketami. Máme termojaderné bomby, to je rozhodující,“ řekl ambasador.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek