Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kim Čong-un klimatologem. Trumpovo potopení Pařížské dohody je vrcholem "morálního vakua"

Kim Čong-un klimatologem. Trumpovo potopení Pařížské dohody je vrcholem "morálního vakua"

Na amerického prezidenta Donalda Trumpa se po jeho oznámení o odstoupení Spojených států od Pařížské klimatické dohody snesla obrovská vlna kritiky od řady politiků ze všech koutů světa. Pozadu však nechce zůstat ani severokorejský režim Kim Čong-una, který se do Trumpa opřel s nebývalou vervou. „Tohle je vrchol sobectví a morálního vakua,“ burácí KLDR a dodává, že Spojené státy „usilují jen o vlastní pohodlí na úkor celé planety“.

Přestože je Severní Korea tradičně považována za světového vyvrhele, i ona se připojila k podpisu 194 zemí, které se rozhodly podílet na celosvětovém úsilí snížit emise a přispět tak k ochraně klimatu. Mimo zůstala jen Nikaragua a Sýrie. K těmto „klimatickým vyvrhelům“ se pak minulý týden připojily i Spojené státy. Rozhodnutí Donalda Trumpa nyní KLDR označila za „krátkozraké a hloupé“.

Komunistický režim v prohlášení zveřejněném Korejskou ústřední tiskovou agenturou (KCNA) píše, že „globální oteplování je jedním z nejvážnějších problémů, kterým dnes lidstvo čelí“ a na Trumpův krok „doplatí celá planeta“. Izolovaná Severní Korea má totiž už dnes obrovský problém s nedostatkem potravin a odborníci varují, že změna klimatu povede k suchu a záplavám, což by mohlo situaci v zemi ještě zhoršit.

„Sobecký akt Spojených států má nejen vážné důsledky pro mezinárodní úsilí o ochranu životního prostředí, představuje však velké nebezpečí také pro další oblasti,“ tvrdí Pchjongjang a varuje další země před tím Trumpa „slepě následovat“.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek