Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kim Čong-un zadržuje až 120 tisíc politických vězňů. Další stovky lidí asi unesl z Japonska a Jižní Koreji

Kim Čong-un zadržuje až 120 tisíc politických vězňů. Další stovky lidí asi unesl z Japonska a Jižní Koreji

Až 120 000 lidí je nadále zadržováno ve čtyřech známých táborech pro politické vězně v Severní Koreji. Uvedl to vyšetřovatel OSN pro lidská práva Tomas Ojea Quintana, který dnes v Ženevě předložil nejnovější zprávu o stavu lidských práv v KLDR. Severokorejská delegace dnešní zasedání Rady OSN pro lidská práva bojkotuje.

Quintana uvedl, že stupňování napětí na rozděleném Korejském poloostrově stále více znemožňuje diskuzi o dodržování lidských práv s vládou severokorejského diktátora Kim Čong-una. „Kvůli vojenskému napětí se dialog o lidských právech s KLDR dostal do slepé uličky," prohlásil Quintana.

Podle jeho zprávy severokorejský režim v současnosti drží 80 000 až 120 000 lidí v pracovních táborech pro politické vězně.

Stovky rodin z Jižní Koreje a Japonska rovněž nadále hledají své příbuzné, kteří byli s největší pravděpodobností uneseni do KLDR, dodal Quintana.

Severní Korea byla na dnešním zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě vyzvána, aby na Quintanovu zprávu reagovala, v sále ale její delegace nebyla přítomna. „Neúčastníme se žádného jednání o situaci v oblasti lidských práv v KLDR, protože tato jednání jsou politicky motivována," řekl agentuře Reuters zástupce severokorejského vyslance Čche Mjong-nam.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek