Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kimovy rakety pro nás nejsou hrozbou, zní z USA. KLDR podle generála neprokázala jejich funkčnost

Kimovy rakety pro nás nejsou hrozbou, zní z USA. KLDR podle generála neprokázala jejich funkčnost

Severní Korea ve vývoji balistických střel učinila v posledních měsících velký pokrok, stále ale ještě neprokázala funkčnost všech součástí mezikontinentálních raket. Dnes to prohlásil zástupce předsedy sboru náčelníků štábů Paul Selva. Agentura Reuters poznamenala, že Selvův komentář se kloní k prosincovému hodnocení amerického ministra obrany Jima Mattise, podle kterého severokorejské balistické střely pro Spojené státy nepředstavují bezprostřední hrozbu.

KLDR například neprokázala, že je schopná střelu přesně navést na cíl, správně načasovat odpálení hlavice nebo že má k dispozici návratovým modulem, který umožní bezpečný vstup hlavice z kosmického prostoru do atmosféry.

"Je možné, že tohle má, takže musíme počítat s tím, že to může mít, ale nepředvedl to," dodal Selva na adresu severokorejského vůdce Kim Čong-una.

KLDR na konci loňského listopadu zkušebně vypustila balistickou střelu, která by podle expertů mohla zasáhnout takřka kterýkoli cíl na území kontinentálních USA. Americký prezident Donald Trump opakovaně prohlašuje, že k vyřešení krize na Korejském poloostrově, za kterou stojí spor o severokorejský jaderný a balistický program, zvažují USA všechny dostupné možnosti včetně vojenského úderu.

1080p 720p 360p
KLDR: jak vznikl hrozivý režim a proč se (ne)bát jaderného konfliktu

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek