Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klaus podporuje Orbánův „statečný postoj“ k migraci. Jako prý miliony racionálně uvažujících Evropanů

Klaus podporuje Orbánův „statečný postoj“ k migraci. Jako prý miliony racionálně uvažujících Evropanů

Exprezident Václav Klaus se v Budapešti setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Oba shodli v názoru na povahu a možná řešení migrační krize, která postihla Evropu, informovala agentura MTI.

Orbán a Klaus jednali o aktuálních otázkách evropské politiky a shodli se, že masová migrace, která postihuje Evropu od roku 2015, podkopává sociální a kulturní strukturu na starém kontinentu, uvedla MTI. Klaus podle ní řekl, že stejně jako "jako miliony racionálně uvažujících Evropanů také podporuje statečný postoj" maďarského premiéra v této otázce; Orbán vnímá Maďarsko jako baštu proti migraci, ohrožující evropskou stabilitu.

Klaus navštívil Budapešť při příležitosti vydání maďarské verze knihy Stěhování národů - Stručný manuál k pochopení současné migrační krize, kterou napsal spolu s Jiřím Weiglem.

Při středečním představení knihy maďarskému publiku Klaus - podle poznámek zveřejněné na svém webu - vyčetl evropským elitám, že masovou migraci vnímají jako pozitivní sociální jev, a usoudil, že migrační krize souvisí s "postdemokratickým charakterem Evropské unie", tedy jeví se jako vedlejší produkt dlouhodobé evropské krize, plné systémových omylů a nekoncepčnosti, ideologického zmatení a předsudků multikulturních elit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek