Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Klíčový milník: Papež František odsloužil mši v Egyptě, teprve jako druhý papež v moderní historii

Klíčový milník: Papež František odsloužil mši v Egyptě, teprve jako druhý papež v moderní historii

Papež František na závěr své dvoudenní návštěvy Egypta odsloužil v Káhiře mši, na kterou přišlo zhruba 15.000 lidí. Následně poobědval s egyptskými představiteli katolické církve, v podvečer odletí zpět do Říma.

Obřad se konal na stadionu, který je určen pro 30.000 lidí. Obsazenost byla tedy asi poloviční. Akci provázela přísná bezpečnostní opatření, uvedla agentura AFP.

Papež prohlásil, že pravá víra je ta, která vede k prožívání kultury setkání, dialogu, respektu a bratrství. „Jediným extremismem přijatelným pro věřící je charita! Jakákoliv jiná forma extremismu nepochází od Boha a ani se mu nelíbí," dodal papež.

František už v pátek řekl, že všichni duchovní vůdci se musejí sjednotit a odmítnout náboženský extremismus. „Řekněme ještě jednou silné a jasné 'ne' každé formě násilí, odplaty a nenávisti páchané ve jménu náboženství nebo ve jménu božím," řekl papež na mírové konferenci v mešitě Al-Azhar.

František přijel do Egypta jako druhý papež v moderní historii. Před ním zemi v roce 2000 navštívil Jan Pavel II. Nyní ale hlava katolické církve přijela necelý měsíc poté, co si teroristické útoky na koptské křesťany vyžádaly 45 životů. V Egyptě proto platí tříměsíční výjimečný stav.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek