Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kolumbijský gang krade v nemocnicích po celé Evropě. Drahé lékařské přístroje uloupil i v Česku

Kolumbijský gang krade v nemocnicích po celé Evropě. Drahé lékařské přístroje uloupil i v Česku

Organizovaný gang z Kolumbie stojí za krádežemi drahých lékařských přístrojů z posledních let v nemocnicích řady evropských zemí, včetně České republiky. Oznámila to dnes řecká policie, podle níž se jí podařilo identifikovat tři kolumbijské občany, kteří kradli v řeckých nemocnicích v Aténách a v Lamii. Skupina způsobila v Evropě škody v hodnotě několika milionů eur.

Řeckým úřadům se podařilo vystopovat čtyři přístroje, včetně dvou endoskopů, které byly odcizeny v řeckých nemocnicích a odeslány poštou do Kolumbie. Nástroje v hodnotě půl milionu eur (13 milionů korun) se podařilo zadržet ve spolupráci s kolumbijskými úřady.

Podle šéfa policie v aténském regionu Christose Papazafirise loupili členové gangu v průběhu posledních čtyř let také ve Francii, Německu, Itálii, Rakousku, Nizozemsku, Španělsku, Polsku, Litvě, Lucembursku, Chorvatsku a Česku.

Členové gangu se volně pohybují po zemích Evropské unie díky turistickým vízům. Specializují se zejména na gastroenterologická oddělení, z nichž odnášejí poměrně snadno přenosné přístroje vysoké hodnoty, upřesnil Papazafiris podle webu listu To Vima.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek