Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec čekání: Clintonová poprvé od porážky vystoupila před kamerami

Konec čekání: Clintonová poprvé od porážky vystoupila před kamerami

Někdejší první dáma mluvila o respektu k výsledkům voleb. Řekla, že Donaldu Trumpovi nabídla spolupráci. O své budoucnosti konkrétně nemluvila. 

Hillary ClintonováHillary Clintonováautor: Reuters
Hillary ClintonováHillary Clintonováautor: Reuters
Na projev kandidátky demokratů si Amerika dlouho počkala. Hillary Clintonová předstoupila po hodinách čekání před příznivce v New Yorku s projevem o respektu a porozumění. Usměvavá, smířená s porážkou. 

Americké právo je silnější než jedny volby

Clintonová příznivce vyzvala, aby výsledky hlasování nezpochybňovali. Právní systém USA je podle ní dostatečnou zárukou proti excesům a zaručuje férové předání moci. Řekla, že věří, že Donald Trump bude úspěšným prezidentem. Prezidentem i pro Demokraty. Připomněla, že před ústavou jsou si všichni rovni a to je něco, za co stojí bojovat dál. Pozitivní ladění emotivního projevu ale ve světle drtivé porážky občas nevydrželo.

„Je to bolestivé a po dlouhou dobu ještě bude.“
Hillary Clintonová

O tom, jak Clintonová snáší porážku ve volbách, do kterých vstupovala jako favoritka, se dlouho spekulovalo. Ona sama nekomunikovala a její tým rozpustil i shromáždění jejích stoupenců. Kam povedou její další kroky a zda je pro ní porážka koncem kariéry, Clintonová neřekla. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek