Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec legendy? Rusko chce kvůli nehodě Alexandrovců vyřadit sovětské letouny

Konec legendy? Rusko chce kvůli nehodě Alexandrovců  vyřadit sovětské letouny

Ruské úřady zatím nevydaly konečnou verzi vyšetřování zřícení vojenského letounu Tu-154 u Soči, při kterém krátce po startu zemřelo 92 osob, včetně části vojenského pěveckého souboru Alexandrovci. Ministr obrany Sergej Šojgu ale mluví o vyřazení zastaralých sovětských letadel ze služby.

Opatření by mělo postihnout nejen letadla typu Tu-154, které havarovalo 25. prosince krátce po startu ze Soči, ale také typy Tu-134 a Il-62. Ministr obrany vydal pokyny, aby se zodpovědné úřady začaly zabývat možností vyřazení těchto strojů ze služby.

„V současnosti probíhají jednání s představiteli průmyslu, aby bylo možné stanovit optimální nahrazení těchto strojů,“ citovala ruská tisková agentura TASS deník Kommersant, který informaci s odvoláním na zdroje přímo z ministerstva přinesl. Podle listu se zodpovědné orgány snaží vytvořit plán, jak stažené letouny nahradit, zahrnující i výrobu nových strojů.

„Letouny Tupolev Tu-134 by mohly být nahrazeny stroji Suchoj Superjet 100 pro krátký dolet, Tu-154 a Iljušin Il-62 pak typem Tu-214 s dlouhým doletem. Armáda se v současnosti touto problematikou zabývá,“ cituje TASS zdroj z oblasti průmyslu.

Podle Kommersantu zatím nebylo stanovené datum, do kterého by se měl ruský letecký park obnovit. Jisté by naopak mělo být, že si chce federace v rámci tohoto kroku vystačit výhradně s letouny domácí produkce. TASS rovněž uvádí, že důvodem pro jednání o modernizaci armádních strojů je prosincová nehoda letounu s Alexandrovci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek