Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec nadějí. Záchranáři našli pod lavinou v italském hotelu poslední těla, zemřelo 29 lidí

Konec nadějí. Záchranáři našli pod lavinou v italském hotelu poslední těla, zemřelo 29 lidí

Italské záchranné týmy objevily v troskách hotelu Rigopiano, který před týdnem smetla lavina, poslední těla obětí. Konečný počet mrtvých tak dosáhl dvaceti devíti, uvedla agentura AP. Jedenáct lidí přežilo.

Desítky tisíc tun sněhu zavalily hotel Rigopiano na úpatí pohoří Gran Sasso minulou středu pozdě odpoledne. Pod troskami zůstalo celkem 40 lidí, kteří zde byli ubytovaní nebo v hotelu pracovali, a zrovna se chystali odjet.

Celkem neštěstí, k němuž přispělo vydatné sněžení a zemětřesení, přežilo 11 lidí, z toho devět vyprostili záchranáři. Dvě osoby si zachránily život díky tomu, že v okamžiku pádu laviny byly před hotelem.

Italský premiér Paolo Gentiloni ve středu připustil, že první reakce záchranářů byla zpožděná a úřady se dopustily chyb. Varoval ale před ukvapeným hledáním „obětního beránka“. Zdůraznil, že pravdu ukáže až pečlivé vyšetřování.

Pitva těl obětí ukázala, že šest lidí zemřelo následkem zranění poté, co se hotel pod tíhou laviny zbortil. Další přišli o život kvůli podchlazení nebo se udusili.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek