Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kosovo se bojí teroristů. Policistům zrušilo dovolené, jsou v pohotovosti

Kosovo se bojí teroristů. Policistům zrušilo dovolené, jsou v pohotovosti

Kosovo uvedlo své policejní složky do pohotovostního stavu, což pro policisty znamená prodloužení směn a zrušení všech dovolených. Informovala o tom dnes agentura APA s tím, že Priština ke zpřísnění bezpečnosti přistoupila poté, co americké velvyslanectví v zemi varovalo před možným teroristickým útokem. Policejní bezpečnostní opatření posílily také sousední Albánie a Makedonie.

Služby kosovských policistů jsou nyní dočasně prodloužené z osmi na dvanáct hodin, uvedl náměstek ministra vnitra Milan Radojević s tím, že policie ve čtvrtek večer začala uplatňovat zvláštní operační plán. Radojević odmítl sdělit, že postup policie souvisí s prohlášením americké ambasády.

Albánská policie ke svým krokům uvedla, že během nynějších velikonočních svátků posílila ostrahu kostelů a dalších náboženských míst, ale také poslala více strážníků do ulic a na hraniční přechody. Opatření vysvětlila snahou předejít "kriminálním aktivitám a činům teroristického charakteru".

Podobně jako v Kosovu tak i v Albánii tamní americké velvyslanectví zveřejnilo na svém webu varování, ve kterém turisty z USA upozorňuje na možné teroristické nebezpečí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek