Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krejčíř má problém s vězením: „Nemám žádné sushi,“ stěžuje si

Krejčíř má problém s vězením: „Nemám žádné sushi,“ stěžuje si

Známému uprchlíkovi se nelíbí podmínky v jihoafrické cele, ani to, jak tam s ním zacházejí. Jak uvedl server Eyewitness News, který dění kolem odsouzeného Čecha dlouhodobě sleduje, úřady Radovana Krejčíře převezly do nechvalně známé ostře střežené káznice ve městě Kokstad.

Shluk červených budov je podle mnohých lidí peklem na zemi. Přísně střežená věznice v malém jihoafrickém městě Kokstad má děsivou pověst. Uvnitř jsou ti nejnebezpečnější trestanci, někdy odsouzení i na doživotí a ve stížnostech vězňů se objevují výrazy jako nelidské, kruté a ponižující. Vězení sestavené údajně z cel pro jednoho je považované za místo, odkud se neutíká.

Krejčíř si v JAR odpykává 35 let vězení za pokus o vraždu, únos a za své zapojení do drogového byznysu. Je to první z jeho případů, který dospěl k pravomocnému rozsudku, další kauzy stále nejsou uzavřené a můžou v nich padnout nové vysoké tresty. Líčení ale byla odročena na duben.

Krejčíř je po celou dobu pod neúprosným dohledem stráží. Zodpovídá se totiž i z plánu na velkolepý útěk, o který by se dle úřadů stále mohl pokusit. 

Krejčíř podle serveru Eyewitness News měl za poslední dobu jen několik minut na rozhovor se svým právníkem, které využil právě k tomu, aby si postěžoval. Vadí mu údajná izolace a nemožnost s kýmkoli komunikovat. Právníci k němu prý mají ztížený přístup.

Server popisuje, že Krejčíř naposledy vypadal bledý a pohublý, i když se usmíval a vtipkoval. Uvedl prý, že zhubl, protože ve věznici není k jídlu žádné sushi, a dal najevo, že ho pobyt v cele nezlomil.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek