Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Křičeli "Islám, islám", on se proti nim vrhnul pěstmi. Boj fotbalového chuligána s londýnskými teroristy

Křičeli "Islám, islám", on se proti nim vrhnul pěstmi. Boj fotbalového chuligána s londýnskými teroristy

Neuvěřitelný příběh britské tvrdohlavosti se psal během sobotního večera, kdy v okolí Bourough Marketu tři islamisté sekali dlouhými noži do okolních lidí. Panika, krev, úprk. "Islám, islám," skandovali teroristé. A pak se stalo něco nečekaného. "Já jsem jako idiot na ně křičel zpátky - Nas*at, já jsem z Millwallu," líčí své setkání s teroristy fotbalový chuligán. "Přišlo mi, že by je někdo měl srovnat do latě," říká Roy Larner chvíli poté, co ho propustili z jednotlky intenzivní péče. 

Běžně se bije kvůli fotbalu, v sobotu večer však dal svou odvahu hraničící s absencí pudu sebezáchovy všanc, aby zachránil životy ostatních.

"Stoupnul jsem si před ně a zkoušel se s nimi prát, ostatní lidé od nás utíkali pryč. Byli tam oni tři se svými mačetami proti mně s tvrdými britskými pěstmi," líčí zapálený fotbalový fanoušek Roy Larner střet v restauraci Black and Blue Steakhouse. "Nebýt to jeden na tři, tak mě tolik nezřídili. Bodnuli a říznuli mě celkem osmkrát - do hlavy, hrudníku i obou rukou. Krev byla všude. Křičeli ´islám, islám,´ tak jsem jim odpovídal ´nas*at, já jsem z Millwallu.´ Byla to evidentně ta nejhloupější věc, protože jsem je naštval ještě víc," říká bitkař, který měl neskutečné štěstí, že z potyčky vyváznul živý. "Naštěstí mě žádná z jejich ran nezasáhla naplno, to bych nepřežil," říká. 

Zatímco Larner se v restauraci pral se třemi ozbrojenými teroristy, ostatní návštěvníci tak měli šanci se dostat do bezpečí. Díky své odvaze si Larner, jen chvíli propuštěný z jednotky intenzivní péče, vysloužil přezdívku Lev z londýnského mostu. 

Jádro fanoušků fotbalového klubu Millwallu má pověst těch nejtvrdších bitkařů, kteří údajně nikdy neuhnou z boje. Často si tím dělají mnoho nepřátel - a je jim to jedno - nicméně v situacích, jako byla tato, jejich odvaha zachraňuje životy. 

Pyšní na Larnera není jen jeho tým a britská veřejnost, která jej již navrhla na udělení medaile za hrdinství, ale i jeho matka. "Je nebojácný, nikdy neuhne před bojem. Je mu jedno proti komu jde, jestli má soupeř nůž či pistoli," řekla deníku Sun Phyllis Larnerová. 

Larner se podle toho, co si pamatuje, vzpamatoval až u policejního automobilu, kdy si uvědomil, že není v ´úplně nejlepší formě´. "Byl jsem celý pořezaný, ale v tu dobu jsem na svůj stav moc nemyslel. Měl jsem čtyři nebo pět piv - nic zásadního," říká Larner pro deník Sun. 

Poté, co se probral v nemocnici, měl Larner mnoho návštěv. Mezi prvními se za ním zastavili jeho přátelé, kteří mu přinesli výtisk běžeckého magazínu. Na titulní straně lákal magazín velkým písmem čtenáře: "Naučte se běhat."

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek