Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letiště London City obnovilo provoz. Pyrotechnici zneškodnili nevybuchlou bombu z druhé světové války

Letiště London City obnovilo provoz. Pyrotechnici zneškodnili nevybuchlou bombu z druhé světové války

Nebezpečný nález z druhé světové války pozastavil provoz na letišti London City ve východní části britské metropole. Kvůli nálezu nevybuchlé nálože bylo letiště celé pondělí uzavřeno. Omezení se dotklo i spojení s Prahou, podle aktuálního stavu by ale měla letadla mezi letišti Václava Havla a London City létat podle plánu. 

Po odvozu půltunové bomby byla zrušena také evakuační zóna, která byla zřízena v okruhu 214 metrů. Lidé se tak mohli vrátit do svých domovů. "Munici z druhé světové války objevenou v doku krále Jiřího V. královské námořnictvo a metropolitní policie bezpečně odstranily," uvedl ředitel letište London City Robert Sinclair. "Provoz se vrátil k normálu," dodal dnes brzy ráno na twitteru.

Letiště by nyní mělo fungovat v běžném provozu. Dva odpolední spoje s pražským letištěm Václava Havla budou podle aktuálních informací vzlétat i přistávat podle plánu.

Nevybuchlou bombu objevili stavební dělníci v neděli ráno v doku na dně řeky Temže, krátce před nedělní půlnocí kvůli tomu bylo zcela uzavřeno blízké letiště. Všechny pondělní přílety i odlety byly zrušeny, omezení se podle odhadů dotklo až 16 tisíc cestujících. V pondělí večer pyrotechnici bombu vyzdvihli a odvezli ke kontrolovanému odpálení. Zničena by měla být dnes u východoanglického města Shoeburyness.

V loňském roce letiště London City využilo více než 4,5 milionu pasažérů. Předloni úřady rozhodly o jeho rozšíření. V roce 2025 by mělo vzdušný přístav na východě britské metropole ročně moci využívat až 6,5 milionu cestujících. Letů by oproti současnému stavu mělo přibýt o 30 tisíc. Mezi zářím 1940 a květnem 1941 německá letadla shodila na Londýn kolem 24 tisíc tun bomb. Zhruba deset procent z nich podle serveru BBC nevybuchlo.

Olympiáda v Koreji je v plném proudu. Přehledný program sportů naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek