Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Libanonský tábor pro uprchlíky zachvátil velký požár, v ohni umírali lidé

Libanonský tábor pro uprchlíky zachvátil velký požár, v ohni umírali lidé

Jednoho mrtvého a dva vážně zraněné si vyžádal požár, který dnes propukl v táboře se syrskými uprchlíky v libanonském údolí Bikáa. Příčina požáru se zatím vyšetřuje, spekuluje se však o tom, že ho způsobil kuchyňský vařič. S odkazem na mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) to napsala agentura Reuters.

Libanonská televize původně informovala o třech mrtvých. Představitel Červeného kříže řekl agentuře AFP, že zraněných je celkem šest a evakuovaných asi sedm set.

Uprchlické zařízení, kde žije asi 100 rodin, se nachází asi hodinu cesty od libanonského hlavního města Bejrútu. Ze záběrů libanonské televizní stanice MTV bylo vidět, jak z uprchlického tábora šlehají plameny a stoupá dým, na záběru byla zaznamenána nejméně jedna exploze.

Mnoho lidí, kteří v táboře žijí, podle tamního uprchlíka přišlo ze syrské provincie Rakka.

„Začali jsme zkoumat, kolik bylo zničeno stanů. Hned jak to budeme vědět, poskytneme potřebným rodinám pomoc,“ řekla mluvčí UNHCR Dana Sleimanová. „Zřejmě požár způsobil kuchyňský vařič (...) čekáme, jestli se to potvrdí,“ dodala.

Před válkou v Sýrii uteklo do zahraničí přes pět milionů lidí, z toho více než milion syrských uprchlíků je právě v Libanonu. Mnoho z nich žije v provizorních obydlích po celé zemi. Libanonská vláda uvádí, že Libanon ve skutečnosti poskytuje útočiště až 1,5 milionu syrských uprchlíků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek