Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Libyjská stráž překazila stovkám migrantů cestu do Evropy. Nedovolila jim odplout od afrických břehů

Libyjská stráž překazila stovkám migrantů cestu do Evropy. Nedovolila jim odplout od afrických břehů

Libyjská pobřežní stráž oznámila, že za poslední dva dny zadržela a zpět ke břehům dopravila plavidla, na nichž se k evropským břehům pokoušelo dostat téměř 700 migrantů. Informovala o tom agentura AP.

Pobřežní stráž kontrolovaná vládou v Tripolisu zadržela při dnešní operaci dvě plavidla, která přepravovala 290 uprchlíků. Třetí loď se 164 osobami na palubě byla zastavena u východního pobřeží nedaleko města Sabráta, uvedl mluvčí libyjského námořnictva.

Za asistence Italů zadržela libyjská pobřežní hlídka v pondělí dvě plavidla. První z nich přepravovalo 88 osob, na palubě druhého bylo 134 uprchlíků.

Po loňském uzavření takzvané balkánské cesty se hlavním koridorem migrantů a uprchlíků při cestě do Evropy stala cesta ze severní Afriky přes Středozemní moře do Itálie.

Od svržení dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 se Libye nevzpamatovala z chaosu, čehož využívají pašeráci lidí. Libye má stále dvě vlády.

Itálie začala na počátku měsíce spolupracovat s libyjskou pobřežní stráží, kterou kontroluje vláda podporovaná OSN. Italové mimo jiné školí její členy a obnovují její flotilu.

Agentura AP uvedla, že vláda v Tripolisu zaplatila libyjským milicím, které se podílely na obchodu s lidmi, aby nyní bránily migrantům vyplouvat do Evropy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek