Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidé bojovali o život, muž si zatím fotil místo tragédie se selfie tyčí. „Nechutné,“ bouří se internet

Lidé bojovali o život, muž si zatím fotil místo tragédie se selfie tyčí. „Nechutné,“ bouří se internet

Zatímco se záchranáři snažily pomoci přeživším včerejšího teroristického útoku v centru Londýna, neváhal jeden z přihlížejících vytasit selfie tyč a zvěčnit se se záchrankami v pozadí. Fotka se začala okamžitě šířit po sociálních sítích, kde se lidé bezohlednosti nestačí divit. „Neuvěřitelné! Někteří lidé jsou nechutní!“ burácí jeden z rozhořčených komentářů na twitteru. Není to ale jediný snímek, který v souvislosti s terorem v Londýně vzbudil pozdvižení.

Muž s tmavými brýlemi, který se pomocí selfie tyče fotí před Westminsterem je terčem kritiky lidí na sociálních sítích. Příspěvky neskrývají znechucení nad tím, že zatímco lidé na místě útoku umírali, jiní neváhali využít situace k pořízení vlastní fotografie.

„Pane se selfie tyčkou, vy byste ji potřeboval strčit do zadku,“ napsal uživatel twitteru pod nickem Stuart. Tweet už označilo jako oblíbený přes 2300 lidí a další bezmála tisíc uživatelů ho sdílel na svých účtech.

„Neuvěřitelné! Někteří lidé jsou nechutní!“ odpověděla na tweet Lynne Hall a vyzvala londýnskou policii, aby „nemocného jedince“ vysledovala a „přinejmenším ho veřejně zostudila“.

Muž se selfie tyčkou však ten den nebyl jediným, kdo se na místě tragédie fotil. Podobnou fotografii na twitter umístil i mladý muž, který s dalšími desítkami dalších lidí během zásahu policejních a záchranných složek uvízl na nejznámější londýnské atrakci. „O 20 minut později a já jsem stále zde, na London Eye,“ napsal k fotce. 

Selfie z London Eye při teroristickém útokuSelfie z London Eye při teroristickém útokuautor: Twitter

Debatu vzbudil i snímek ženy v šátku, která zdánlivě bez povšimnutí prochází kolem jedné z obětí teroru a jako jediná se o ní nijak viditelně nezajímá. Mnozí uživatelé internetu tento snímek rozhořčeně sdíleli s dovětkem, že se „jedná o muslimku a její nezájem mluví za vše“. Kritici ale poukazují na to, že jde o předsudky vynášené bez jakékoli znalosti okolností. Obdobná fotografie s ještě netečnějším mužem, o jehož vyznání je možné leda spekulovat, totiž zdaleka takovou reakci nevyvolala.