Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidé na Srí Lance umírají kvůli komárům. Vláda povolala stovky vojáků

Lidé na Srí Lance umírají kvůli komárům. Vláda povolala stovky vojáků

Stovky vojáků vyslala srílanská armáda do hlavního města Srí Lanky Colomba a jeho okolí, kde se množí komáři, kteří na ostrově šíří horečku dengue. Úkolem vojáků je přenašeče horečky zlikvidovat, napsala agentura AFP. Horečka dengue si od začátku letošního roku na Srí Lance vyžádala více než 200 lidských životů.

Dengue je kvůli silným bolestem, které způsobuje, také známa jako horečka lámající kosti. Jedná se o virové onemocnění přenášené komáry druhu Aedes aegypti. Nemoc se může projevovat podobně jako chřipka, ale zhruba u pěti procent pacientů jsou následky smrtelné. Neexistuje proti ní zatím žádné očkování ani účinná léčba, je však možné provést opatření, jež mohou infikování člověka zabránit. Nemoc se šíří v tropických oblastech především v období dešťů.

Od začátku roku si horečka dengue podle oficiálních statistik na Srí Lance vyžádala 215 životů, což je více než dvojnásobek oproti loňskému roku.

Na ostrově se množí komáři v důsledku vlhkosti, dešťů a záplav. Komáři se rovněž v hojné míře vyskytují kolem odpadků v hlavním městě, které se kupí, jelikož skládka na okraji města je mimo provoz, vzhledem k tomu, že tam sesuv odpadků v dubnu zabil 32 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek