Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Manželka Trumpova syna otevřela obálku s neznámým bílým práškem a je v nemocnici

Manželka Trumpova syna otevřela obálku s neznámým bílým práškem a je v nemocnici

Vanessa Trumpová, manželka Donalda Trumpa mladšího, který je synem prezidenta Spojených států, byla dnes převezena do nemocnice poté, co přišla do kontaktu s neznámým bílým práškem. Oznámila to newyorská policie, která krátce poté sdělila, že látka nebyla nebezpečná. Policie podle agentury Reuters uvedla, že prášek přišel v poště, kterou Trumpová otevřela.

Psaní bylo podle dostupných informací adresované Trumpovu synovi Donaldu juniorovi.

Zatímco agentura Reuters s odvoláním na policii napsala, že prezidentova snacha byla do nemocnice přijata s žaludeční nevolností, Fox News informovala pouze o preventivní hospitalizaci. Televize ABC7NY navíc uvedla, že spolu s Vanesssou Trumpovou byli preventivně hospitalizováni další dva lidé. Zda jde o děti, kterých má s Donaldem mladším pět, známo není.

Trumpová dopis, který byl adresován jejímu manželovi, otevřela zhruba v deset hodin dopoledne místného času (odpoledne SEČ). Incident se stal v jejich bytě na Manhattanu. Donald Trump mladší je nejstarším synem amerického prezidenta, kterého má se zlínskou rodačkou Ivanou Trumpovou rozenou Zelníčkovou. Ivana Trumpová se s Trumpem rozvedla v roce 1992.

Případem bílého prášku se zabývá také Tajná služba Spojených států (USSS). Ta se stará o ostrahu prezidenta a jeho rodiny, vysokých ústavních činitelů a také někdejších prezidentů.

S jakou látkou Trumpová přišla do styku, zveřejněno nebylo, ačkoli policie vyloučila, že by prášek v dopisu byl nebezpečný. Reuters v této souvislosti připomněl, že americké úřady přistupují k bílému prášku v poště mimořádně obezřetně od roku 2001, kdy několik redakcí a také členů Kongresu USA dostalo dopisy s antraxem. Tehdy zemřelo pět lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek