Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Masakr před londýnskou mešitou má na svědomí otec čtyř dětí z Cardiffu, uvádí britská média

Masakr před londýnskou mešitou má na svědomí otec čtyř dětí z Cardiffu, uvádí britská média

Řidič, který s dodávkou najel do věřících před mešitou v londýnském Finsbury Parku, je dle BBC sedmačtyřicetiletý otec čtyř dětí z Cardiffu Darren Osborne. Policisté už ho zatkli. 

Podle deníku Daily Mail nebyl Osborne dříve v hledáčku policie ani tajných služeb. V pondělí si ale měl u firmy Pontyclunu nedaleko Cardiffu pronajmout dodávku a vyrazil s ní do britské metropole.

Nedaleko velké mešity na severu Londýna najel do muslimů. Na místě zůstalo ležet deset zraněných a jeden mrtvý, i když policie zatím neví, zda jeho úmrtí souvisí s útokem. Už před činem prý totiž dostával první pomoc, protože se mu udělalo nevolno.

Deník uvádí, že se Osborne před půl rokem rozešel se svou partnerkou. Naposledy ho viděli, když v pátek vyzvedával děti ze školy. Večer před útokem popíjel v místní hospodě, podle jiných hostů byl Osborne agresivní a vyhrožoval, že něco provede muslimům.

Jeho matka novinářům uvedla, že syna měsíc neviděla. Podle ní měl „složitou osobnost“. „Neobhajuji ho, ale je to můj syn a je to hrozný šok,“ řekla deníku. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek