Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Masakr v křesťanském kostele v Pákistánu. Teroristé při mši odpálili nálož a stříleli do věřících

Masakr v křesťanském kostele v Pákistánu. Teroristé při mši odpálili nálož a stříleli do věřících

Nejméně osm mrtvých a 45 zraněných si dnes vyžádal teroristický útok ozbrojenců na kostel v pákistánském městě Kvéta. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady, podle nichž jsou dva útočníci mrtví a dvěma dalším se podařilo uniknout. Ke zločinu se zatím nikdo nepřihlásil.

Ministr vnitra provincie Balúčistán Sarfraz Bugtí sdělil, že ozbrojenci vybavení vestami vzali kostel útokem při zahájení nedělní bohoslužby. Nejprve jednu vestu odpálili a pak začali střílet po křesťanských věřících.

Policisté střežící vstup do kostela na atentátníky zahájili palbu, a zabránili jim tak ve snaze dostat se dovnitř, sdělil velitel provinční policie Moazzam Džáh.

„V kostele bylo téměř 400 lidí, útočníci se ale dovnitř na bohoslužbu nedostali. Jednoho jsme zabili a druhý se odpálil, když ho policisté zranili,“ citovala jej agentura Reuters.

Další představitel policie v Kvétě Abdar Razak uvedl, že dvěma jiným účastníkům útoku se podařilo uniknout.

Agentura AP s odvoláním na pracovníky kvétské nemocnice napsala, že mezi zabitými jsou dvě ženy. Pět žen a dvě děti jsou i mezi zraněnými.

Džáh rovněž uvedl, že kostel dostal policejní ostrahu, protože místa, kde se konají křesťanské bohoslužby, jsou často terčem útoků muslimských extremistických skupin.

Metropole neklidného Balúčistánu Kvéta leží zhruba 100 kilometrů východně od hranic s Afghánistánem. V oblasti kromě Tálibánu operují i sunnitští ozbrojenci a další sektářské skupiny napojené na organizace Al-Káida a Islámský stát.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek