Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Masakr v Mississippi. "Chtěl jsem své děti vzít domů," řekl muž, který povraždil osm lidí

Masakr v Mississippi. "Chtěl jsem své děti vzít domů," řekl muž, který povraždil osm lidí

Osm lidí včetně zástupce šerifa zastřelil v sobotu na třech různých místech v americkém státě Mississippi šestatřicetiletý muž. Informoval o tom dnes místní list The Clarion-Ledger. Policie podezřelého už zadržela. Motiv jeho činu, ani totožnost obětí, zatím nejsou oficiálně známy. Podle amerických médií jsou ale příčinou neštěstí zřejmě neshody v rodině.

Tragédie se stala ve venkovském okrese Lincoln, který leží jižně od metropole státu Mississippi Jacksonu. Pachatel střílel ve dvou domech ve městě Brookhaven a v jednom v obci Bogue Chitto.

Tragédie se stala ve venkovském okrese Lincoln, který leží jižně od metropole státu Mississippi Jacksonu. Pachatel střílel ve dvou domech ve městě Brookhaven a v jednom v obci Bogue Chitto. Zabil tři ženy v prvním domě, dva chlapce v druhém. Ve třetím domě zastřelil muže a ženu.

Podle místního listu je podezřelým ze zabití osmi lidí Willie Corey Godbolt. V rozhovoru, který poskytl novináři během zatýkání, uvedl, že čin spáchal, protože "miloval svou ženu a děti". Řekl rovněž, že se pohádal s příbuznými, protože chtěl "své děti vzít domů". Podle agentury AP jsou mezi mrtvými někteří jeho příbuzní. Zda zabil i své děti, zatím není jasné.

K rodinné hádce podle všeho někdo zavolal policii a právě přivolaný zástupce šerifa se stal jednou z obětí střelce. Ten podle svých slov plánoval po svém činu spáchat sebevraždu, došly mu ale náboje. "Nezasloužím si žít, ne po tom, co jsem udělal," řekl při zatýkání. Nyní je Godbolt v nemocnici, neboť utrpěl střelné zranění. Jak k němu přišel, ale policie nesdělila.

Guvernér státu Mississippi Phil Bryant čin označil za "nesmyslnou tragédii". Zvláštní smutek vyjádřil nad smrtí policisty. "Až příliš často přicházíme o ty nejlepší mezi námi," řekl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek