Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Měl Putin strach z Poláků? Cestou do Hamburku se zemi oklikou vyhnul

Měl Putin strach z Poláků? Cestou do Hamburku se zemi oklikou vyhnul

Nezvyklou trasu letu si pro cestu na summit lídrů skupiny G20 vybral ruský prezident Vladimir Putin. Radarová data ukazují, že jeho letadlo místo kratší trasy přes Bělorusko a Polsko letělo do Hamburku přes Finsko, Švédsko a Dánsko. Trasa je přitom zhruba o 500 kilometrů delší.

List The Independent, který na překvapivou volbu upozornil, se odkazuje na data z webu FlightRadar24. Kreml záležitost nekomentoval. Mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov jen naznačil, že při letu je prvořadá bezpečnost hlavy státu.

„Přijata jsou ta bezpečnostní opatření, která jsou nejvhodnější,” prohlásil Peskov. Nespecifikoval ale, čím by mohla být cesta přes Bělorusko a Polsko pro Putina nebezpečná.

Ruský prezident letěl kratší cestou už několikrát. Při cestách přes země EU za posledních dvanáct měsíců vždy využil přímou trasu. Neletěl akorát přes Ukrajinu, která uzavřela svůj letecký prostor pro ruské aerolinie.

Polsko a pobaltské státy Rusko dlouhodobě kritizují kvůli obsazení Krymu a manévrům na východě Ukrajiny. Na území těchto států se také často konají vojenská cvičení NATO.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek