Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Merkelová drtivě porazila Trumpa. U obyvatel nejsilnějších ekonomik světa se těší velké důvěře

Merkelová drtivě porazila Trumpa. U obyvatel nejsilnějších ekonomik světa se těší velké důvěře

Obyvatelé zemí G20 věří mnohem spíše německé kancléřce Angele Merkelové, než americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, že zvolí správné kroky k řešení problémů současného světa. Ukázal to průzkum institutu Pew Research Center.

Největší důvěře se v této otázce Merkelová těší v Německu s 81 procenty, Trumpovi zde důvěřuje jen 11 procent lidí. Velmi výrazný rozdíl je mezi oběma politiky také ve Francii (65 procentních bodů ve prospěch Merkelové), Jižní Koreji (57 procentních bodů) nebo Británii (46 procentních bodů).

Německá kancléřka se větší důvěře těší třeba také v Japonsku (o 43 procentních bodů), Mexiku (o 25 procentních bodů) a Argentině (o 13 procentních bodů). K posledním dvěma zemím je ale třeba poznamenat, že v nich ani důvěra v Merkelovou nepřesahuje 30 procent.

Trump nepůsobí důvěryhodněji ani v domovských Spojených státech, kde za Merkelovou zaostává o deset procentních bodů. Více lidí mu důvěřuje jen v Jihoafrické republice (o jeden procentní bod), Indii (o 17 procentních bodů) a Rusku (o 22 procentních bodů).

Pohledy Trumpa a Merkelové, kteří jsou považováni za nejdůležitější politiky Západu, se výrazně liší například v otázkách volného obchodu nebo ochrany klimatu. Právě o nich budou diskutovat i na své dnešní podvečerní schůzce v Hamburku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek