Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ministr Altmaier proti kritikům: Německo loni deportovalo rekordní počet migrantů

Ministr Altmaier proti kritikům: Německo loni deportovalo rekordní počet migrantů

Spolkový ministr při úřadu kancléřky a koordinátor pro záležitosti uprchlíků Peter Altmaier se ohradil proti kritice, že země vrací do domovských zemí jen malý počet příchozích běženců. Podle jeho slov jich Německo v loňském roce deportovalo rekordní počet a letos opět očekává nárůst.

Z opozičních kruhů zaznívá na adresu kancléřky Angely Merkelové opakovaně kritika, že svou zemi až příliš otevřela příchozím uprchlíkům a v současnosti nezvládá jejich nápor. „Máme za sebou velké vypětí. Rok 2015 byl ve znamení humanitární pomoci lidem v nouzi. V roce 2016 jsme počty uprchlíků významně snížili a stanovili jsme pravidla pro integraci přijatých běženců. Teď jde o to, aby ti, kteří v žádném případě nemají nárok na ochranu, Německo opět opustili,“ prohlásil pro Bild am Sonntag Peter Altmaier.

V minulosti navracení migrantů naráželo na potíže s administrativou v zemích jejich původu, jako tomu bylo v případě Tunisana Anise Amriho, který útočil v Berlíně. I v tomto případě se podle ministra a koordinátora pro záležitosti uprchlíků blýská na lepší časy. „S Tuniskem jsme zaznamenali pokrok. Také Afghánistán, Maroko a Alžírsko musejí zlepšit svou práci, co se týče vystavování náhradních dokumentů a organizace zpátečních letů,“ tvrdí politik.

V rozhovoru potvrdil, že bude země v nastoupené linii nadále pokračovat. „V minulém roce jsme odeslali 80 tisíc běženců zpět do země původu. Je to rekord a toto číslo bude nadále narůstat: V roce 2016 jsme rozhodli o 700 tisících žádostech o azyl, 300 tisíc z nich jsme odmítli. Tyto lidi budeme nadále posílat zpátky, jinak by utrpěla sama podstata právního státu. Především zločince a lidi, kteří ohrožují naši bezpečnost, musíme urychleně dostat ze země,“ řekl Altmaier.

Německu v procesu odsunu neúspěšných žadatelů o azyl významně pomáhá skutečnost, že byly některé země znovu prohlášeny za bezpečné. „V Afghánistánu se jistě najdou města a regiony, kde mohou žít odmítnutí žadatelé o azyl žít v bezpečí. A je velice důležité, že byly Alžírsko, Tunisko a Maroko prohlášeny za bezpečné země,“ nechal se slyšet německý ministr.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek