Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Místo azylu vězení. Rakouský soud poslal na doživotí Syřana, který páchal válečné zločiny

Místo azylu vězení. Rakouský soud poslal na doživotí Syřana, který páchal válečné zločiny

27letý Syřan přišel před dvěma lety do Rakouska, aby zde požádal o azyl. Místo azylu si však půjde sednout do vězení.  Na doživotí ho ve středu poslal soud v rakouském Innsbrucku za spáchání válečných zločinů v Sýrii. Muž, který bojoval v řadách Svobodné syrské armády (FSA) proti armádě režimu prezidenta Bašára Asada, podle soudu chladnokrevně zavraždil dvacet zraněných či bezbranných vojáků.

Muž, který pochází z palestinského uprchlického tábora v Sýrii, odešel do Rakouska v květnu roku 2015, kde požívá status žadatele o azyl. Policie ho zadržela v uprchlickém zařízení v tyrolské metropoli Innsbrucku loni v červnu. Úřady na něj upozornil jeden z dalších obyvatel zařízení, který ho poznal.

K zabití vojáků se při výslechu muž nejprve přiznal, později ale svou výpověď odvolal a obvinil tlumočníka z chybného překladu. U soudu řekl, že je nevinný.

Podle soudní poroty se ale podařilo prokázat, že muž jako člen Farúkovy brigády, jedné z podskupin Svobodné syrské armády, zastřelil nedaleko severosyrského Homsu dvacet zraněných či bezbranných Asadových vojáků.

Podle obhájce se odsouzený proti rozsudku odvolá.

V Rakousku jde o první případ, kdy soud někoho potrestal za zabití vojáků damašského režimu. V minulosti soudy už do vězení poslaly několik lidí za členství v některé z teroristických organizací, které se účastní bojů ve válkou zmítané Sýrii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek