Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Moderátor naštval tisíce Francouzů. V televizi zesměšňoval homosexuály

Moderátor naštval tisíce Francouzů. V televizi zesměšňoval homosexuály

Tisícovkami stížností zaplavili francouzští diváci úřad dohlížející na televizní vysílání poté, co si moderátor jednoho z pořadů tropil žerty z účastníků homosexuální seznamky. Podle kritiků šlo o zjevné ponižování, když nic netušící lidi zapojil do živého vysílání. Moderátor se podle stanice BBC brání slovy, že již léta ve svém pořadu bojuje proti homofobii.

Televizní bavič Cyril Hanouna postavil poslední vydání svého již v minulosti kritizovaného pořadu Touche pas à mon poste! (TPMP, Nesahejte na mou televizi) na tom, že umístil na internetovou seznamku využívanou sexuálními menšinami vyzývavý inzerát. V něm se pod fotografií vypracovaného těla prezentoval jako „velmi sportovní a dobře vybavený“ muž, který se „rád nechá urážet“.

Poté před hosty ve studiu a více než milionem televizních diváků hovořil s lidmi, kteří mu v domnění, že jde o soukromý hovor, svěřovali své sexuální fantazie, v čemž je povzbuzoval. Používal přitom zženštilý přízvuk a z volajících si dělal legraci.

„Když dovolíte, aby lidem prošlo takové chování, zlehčujete homofobní projevy. To vysílání bylo hodně homofobní,“ uvedl předseda organizace SOS Homofobie Joël Deumier. Podle šéfa organizace Le Refuge provozujícího tísňovou linku pro oběti útoků proti sexuálním menšinám byl jeden z nechtěných účastníků televizního vysílání velmi psychicky otřesen a strávil několik hodin rozhovorem s pracovníkem linky.

Úřad dohlížející na televizní vysílání ve Francii dostal na vysílání pořadu více než 20 000 stížností, což je nebývale vysoký počet.

Hanouna prohlásil, že je obviněním z homofobie „zasažen“ a že proti podobným věcem ve svém pořadu léta bojuje.

TPMP nečelí veřejné kritice poprvé. Loni chtěl ve vysílání pořadu jeden z hostů políbit vedle sedící mladou ženu na tvář. Když to odmítla, políbil ji na částečně odhalené poprsí. Hanouna později prohlásil, že nešlo o nic vážného, stovky lidí včetně ministryně pro ženská práva však volaly po tom, aby byl muž úřady obviněn z porušení zákona.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek