Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mrtví a ranění, tanky v akci. V okolí ukrajinského Mariupolu se znovu válčí bez jakýchkoli zábran

Mrtví a ranění, tanky v akci. V okolí ukrajinského Mariupolu se znovu válčí bez jakýchkoli zábran

Prudké boje mezi proruskými radikály a ukrajinskými jednotkami propukly na východě Ukrajiny nedaleko azovského přístavu Mariupol. S odvoláním na informace dobrovolnických sborů to oznámila ukrajinská agentura Unian.

Separatisté prý na ukrajinské pozice „pálí ze všech zbraní“ a do boje nasadili i tanky. Pozice armády proruští separatisté ostřelují i minomety a raketomety.

Boje propukly dnes ráno, na straně ukrajinských sil jsou ranění. Silná palba zaznívá zejména u obce Voďane východně od Mariupolu, kde bylo podle listu Ukrajinska pravda devět vojáků zraněno a jeden na následky zranění zemřel.

720p 480p 360p 240p
Exkluzivně z Ukrajiny

Boje na jihu frontové linie potvrdila i povstalecká agentura DAN. Ukrajinské jednotky se podle ní v okolí obcí Voďane a Kominternove pokusily o průlom fronty, deset vojáků přitom prý bylo zabito a pět zraněno.

Ukrajinská ofenziva podle DAN neuspěla a vojska byla nucena se stáhnout do výchozích pozic. Na straně povstalců hlásí agentura tři zraněné.

Situace se ale pro Kyjev komplikuje i na zahraniční scéně. Mezinárodní měnový fond odložil rozhodnutí o uvolnění další části finanční pomoci Ukrajině. Musí prý zhodnotit dopad nedávného rozhodnutí o zablokování nákladní dopravy na východ země, který ovládají separatisté. Podívejte se na jednu z blokád na exkluzivním videu INFO.CZ:

720p 480p 360p 240p
Válka o uhlí

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek