Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mrtvých po útoku v egyptské mešitě je už přes 300. Byl to ďábelský plán s hořícími auty

Mrtvých po útoku v egyptské mešitě je už přes 300. Byl to ďábelský plán s hořícími auty

Na 305 vzrostl počet mrtvých po pátečním atentátu na Sinajském poloostrově. Je mezi nimi 27 dětí. Zranění utrpělo 128 lidí, uvedla dnes egyptská státní tisková agentura MENA. Dosud úřady hovořily o 235 obětech teroristického útoku a 109 zraněných.

Podle egyptského státního zástupce útočilo v mešitě v Bir al-Abdu, vzdáleném asi 40 kilometrů západně od města Aríše, mezi pětadvaceti a třiceti ozbrojenci, kteří u sebe měli vlajku teroristické organizace Islámský stát. Žádná organizace se k činu zatím oficiálně nepřihlásila.

Útočníci přijeli k mešitě v Bir al-Abdu, vzdáleném asi 40 kilometrů západně od města Aríše, ve čtyřech terénních autech, řekl agentuře AP duchovní, který bohoslužbu v mešitě právě vedl. Poté podle něj dovnitř vstoupili muži, kteří hned začali bezhlavě střílet po věřících. Slyšet bylo také exploze.

Nejmenovaní činitelé citovaní agenturou MENA uvedli, že teroristé v mešitě použili i granáty a pak pálili po lidech, kteří se snažili utéct. Předtím všechny východy zablokovali hořícími auty.

Egyptská armáda už v pátek odpoledne zahájila v odvetě nálety na horskou oblast v blízkosti mešity, kde se podle úřadů skrývají radikálové. K masakru se sice zatím nikdo nepřihlásil, ale předpokládá se, že ho mají na svědomí extremisté z teroristické organizace Islámský stát.

Podle zdrojů agentury AP a podle informací armády, na něž se odvolává televize Al Arabíja, se útočníkům podařilo uniknout. Armádní mluvčí uvedl, že při pronásledování teroristů zodpovědných za přepadení mešity letectvo zničilo neupřesněný počet vozidel "zapojených do brutálního teroristického útoku". Zcela zničeno podle něj také bylo několik základen teroristů se zbraněmi a municí.

Mluvčí rovněž prohlásil, že pozemní síly budou v součinnosti s letectvem pokračovat v operaci s cílem zlikvidovat na severu Sinaje teroristické základny.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek