Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musíme být tvrdší ke KLDR, shodla se Merkelová s jihokorejským prezidentem. Chtějí přísnější sankce

Musíme být tvrdší ke KLDR, shodla se Merkelová s jihokorejským prezidentem. Chtějí přísnější sankce

Pro přísnější sankce vůči severokorejskému režimu se dnes před společnou schůzkou v Berlíně vyslovili německá kancléřka Angela Merkelová a jihokorejský prezident Mun Če-in. Merkelová Severní Koreu, která v poslední době testuje stále další rakety, označila za hrozbu pro světový mír.

"Musíte nyní dělat politiku ve velmi složitém prostředí, a proto máte naší podporu, protože vidíme, že ze Severní Koreje vychází velké nebezpečí pro světový mír," uvedla německá kancléřka, která pokračující severokorejské testy označila za odporující mezinárodnímu právu.

S jihokorejským prezidentem Mun Če-inem chtěla hovořit o tom, jak nejlépe reagovat, a jak vytrvat v tlaku na KLDR. Zmínila i možnost dalších sankcí vůči totalitnímu režimu v Pchjongjangu. Problémy na korejském poloostrově vnímá podle ní Německo o to silněji, že má zkušenost s tím, co znamená rozdělení země.

Mun Če-in poděkoval Berlínu za dlouhodobou podporu jeho zemi. Severokorejské raketové testy označil za hrozbu nejen pro Korejský poloostrov, ale pro celý svět. "Severní Korea by s tím měla okamžitě přestat, a proto bychom měli hledat možnosti intenzivnějších sankcí," poznamenal. Zároveň zdůraznil, že se korejská otázka dá vyřešit jen mírově.

Severní Korea navzdory mezinárodnímu tlaku testuje stále další rakety. V úterý podle Spojených států vyzkoušela nový druh, jaký nebyl ještě zaznamenán. KLDR tvrdí, že její nově vyvinutá mezikontinentální raketa je schopna nést silnou jadernou hlavici.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek