Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Musíme spěchat, bratře.“ Policie zveřejnila nahrávku hovorů bruselských teroristů

„Musíme spěchat, bratře.“ Policie zveřejnila nahrávku hovorů bruselských teroristů

Belgická policie poodhalila prostřednictvím nově zveřejněné audionahrávky, jaké bylo smýšlení teroristů, kteří zatočili před rokem na letiště Zaventem a stanici metra Maelbeek v Bruselu. Vychází jasně najevo, že muže tlačil čas.

Jen den před útoky, které stály život pětatřicet nevinných lidí, telefonovali atentátníci někomu v Sýrii, kdo jejich kroky vedl. Ibrahim Bakraoui a Najim Laachraoui s neznámým diskutovali o datu a také o použití 100 kilogramů výbušnin. „Už to nemůžeme déle odkládat. Musíme pracovat co nejrychleji a rozhodli jsme se to provést, inšaláh, zítra 22. března,“ říká druhý jmenovaný.

Pouze pár dní před bruselskými atentáty byl v Bruselu zatčen útočník z Paříže Salah Abdeslam a razie a bezpečnostní kontroly v zemi posílily. Muži, kteří chystali útok, tak měli strach z odhalení. „Pracujeme ve spěchu. Přísahám, bratře, a Alláh je mi svědkem, měli jsme mnoho plánů. Měli jsme spoustu nápadů. Ale musíme pracovat teď nebo shnijeme ve vězení,“ prozradil v nahrávce Ibrahim Bakraoui.

Muži původně plánovali zaútočit na letišti na americká, ruská a izraelská letadla, místo toho se nakonec ve spěchu rozhodli pro střelbu do davu. „Rozhodli jsme se pro to kvůli maximálnímu možnému počtu obětí. Musíme infiltrovat do davu a spustit to všechno zároveň, inšaláh,“ popisoval situaci neznámému vůdci v Sýrii Laachraoui.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek