Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muslimů ve světě rychle přibývá. Odborníci už vědí, kdy přečíslí křesťany

Muslimů ve světě rychle přibývá. Odborníci už vědí, kdy přečíslí křesťany

Islám je nejrychleji expandujícím náboženstvím současnosti, a tak není překvapením, že se podle propočtů stane nejrozšířenějším vyznáním na světě. Otázkou tak není zda, ale kdy k tomu dojde. Odborníci z amerického think tanku Pew Research Center došli k odpovědi – stane se tak v roce 2070.

Experti z Pew Research Center zkoumali, jak se bude islám v budoucnu šířit a jaký bude mít vliv na uspořádání společnosti. Pokud bude současný demografický vývoj pokračovat, islám se podle nich stane nejrozšířenějším náboženstvím za 50 let. Na konci století pak bude křesťanství velmi minoritní.

V současné době je na celém světě 1,6 miliardy muslimů. Navzdory obecné představě se ale nenacházejí hlavně na Blízkém východě (20 procent), ale v jihovýchodní Asii (62 procent). Nejpočetnější muslimskou zemí světa je Indonésie.

Jenže to se nejspíš změní. Podle Pew Research Center se do roku 2050 stane zemí s největším počtem muslimů Indie, bude jich tu žít 300 milionů, byť v zemi zůstane i početné zastoupení hinduistů. Velký nárůst muslimů čekají experti také v Evropě. V současné době vyznává islám šest procent Evropanů, v polovině století to bude deset procent.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek