Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muž si zapálil na záchodě v letadle. Stráví kvůli tomu skoro deset let ve vězení

Muž si zapálil na záchodě v letadle. Stráví kvůli tomu skoro deset let ve vězení

Kouření na záchodě během letu do Egypta přijde 46letého muže z velké Británie draho. Podnapilý cestující si na záchodě v letadle zapálil cigaretu, která způsobila požár. Piloti tak museli s letadlem s více než dvěma stovkami lidí na palubě zahájit nouzové klesání. Britský soud ho za to dnes poslal na devět a půl roku do vězení.

Původně si měl Brit John Cox za svůj čin odpykat čtyři a půl roku ve vězení, odvolací soud v Birminghamu ale ve čtvrtek trest ještě o pět let zvýšil. Vyhověl tak požadavku státního zástupce, který původní výši trestu za obecné ohrožení považoval za nedostatečnou.

Odsouzený Brit v roce 2015 před nástupem do letadla směřujícího do egyptského letoviska Šarm aš-Šajchu i během samotného letu valně popíjel. V podnapilém stavu se pak rozhodl, že si na záchodku letadla zakouří.

Poté, co odpadkový koš začal hořet, muselo letadlo s dvěma sty pasažéry zahájit nouzové klesání. Díky jednomu z cestujících, který je profesionální hasič, se ale nakonec podařilo oheň uhasit, a letadlo tak mohlo přistát ve své původní destinaci bez nutnosti nouzového přistání.

Pilot letadla při soudním přelíčení uvedl, že během své dvacetileté kariéry ještě nezažil natolik nebezpečnou situaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek