Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na jihu Rakouska se srazily dva vlaky. Jedna žena zemřela, mezi zraněnými jsou i tři děti

Na jihu Rakouska se srazily dva vlaky. Jedna žena zemřela, mezi zraněnými jsou i tři děti

Na jihu Rakouska se srazily dva osobní vlaky. Nehoda si vyžádala život jedné ženy a 22 zraněných, jsou mezi nimi i tři děti. Informovala o tom agentura APA.

Vlak EuroCity na cestě ze Štýrského Hradce do západoněmeckého Saarbrückenu se bočně srazil s regionálním vlakem kolem 12:45 SEČ na nádraží v obci Niklasdorf, která leží asi 40 kilometrů severozápadně od Štýrského Hradce. Trať, která obcí prochází, spojuje Vídeň s korutanskou metropolí Klagenfurtem. Regionální vlak Cityjet jel z korutanského Friesachu do štýrského Mürzzuschlagu.

O národnosti oběti, která podle policie zjevně seděla ve vlaku EC216 do Saarbrückenu, není podle rakouských médií zatím nic známo. Zranění byli přepraveni do blízkých nemocnic. Kvůli počasí nebylo možné nasadit vrtulníky. Záchranné práce byly podle rakouských drah (ÖBB) ukončeny kolem 14:30 SEČ.

Úsek trati mezi Niklasdorfem a městem Leoben byl uzavřen a mezi městy Bruck a Leoben byla zavedena náhradní doprava. Při kolizi byly pravděpodobně poškozeny stožáry a vedení. Rozsah škod na kolejišti zatím nelze určit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek