Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Ukrajině zemřel další velitel separatistů. „Giviho" zabila exploze v pracovně

Na Ukrajině zemřel další velitel separatistů. „Giviho" zabila exploze v pracovně

Jeden z obávaných velitelů proruských separatistů na východě Ukrajiny Michail Tolstych byl dnes zabit při explozi ve své pracovně v Doněcku. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na jeho spolupracovníky.

„Dnes ve 4:12 SEČ zahynul v důsledku teroristického činu hrdina Doněcké lidové republiky Michail Tolstych, známý jako Givi. Jde o pokračování teroristické války, kterou zahájila kyjevská vláda proti obyvatelům Donbasu," sdělily zdroje ze samozvané Doněcké lidové republiky.

Pracovnu pětatřicetiletého doněckého rebela zasáhl výbuch a následný požár. Tolstych byl velitelem praporu Somali a proslul v krvavé bitvě o doněcké letiště. Na videozáznamu z roku 2015 byl zachycen, jak slovně a fyzicky napadá zajaté ukrajinské vojáky, uvedla agentura AFP.

Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, označil Tolstychovu smrt za pokus o „destabilizaci situace" na východní Ukrajině poté, co v oblasti minulý týden zesílily boje, jež si vyžádaly přes 33 lidských životů.

Tolstychova smrt přichází poté, co byl loni v říjnu zabit jiný povstalecký velitel a jeho blízký kolega Arsen Pavlov, přezdívaný Motorola, připomněla agentura AP.

Východem Ukrajiny zmítá již téměř tři roky konflikt mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty, které podle Kyjeva podporuje Rusko. V bojích podle OSN přišlo o život více než 9 800 lidí a dalších 1,5 milionu lidí před válkou uprchlo ze svých domovů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek