Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na východě Ukrajiny je opět dusno. Kyjev a povstalci se vzájemně obviňují z porušování příměří

Na východě Ukrajiny je opět dusno. Kyjev a povstalci se vzájemně obviňují z porušování příměří

Proruští separatisté na východě Ukrajiny dnes obvinili Kyjev z pokusu o narušení linie příměří, při němž prý ukrajinská armáda ztratila tři vojáky a dalších sedm bylo zraněno. Ukrajinské velení incident nepotvrdilo. Vojáci podle agentury Unian naopak na jiném místě postoupili víc než kilometr do hloubi povstaleckého území.

Podle povstalecké agentury DAN se dvě "diverzní skupiny protivníka" pokusily prorazit frontu u obce Voďane na jihu Doněcké oblasti při Azovském moři. Tři ukrajinští vojáci při akci zahynuli, když vstoupili na minové pole, sedm dalších bylo zraněno.

Podle agentury Unian se naopak bojovalo na severu Doněcké oblasti u obce Svitlodarsk. Ukrajinská pěchota tam údajně zatlačila vzbouřence asi jeden kilometr zpět do hloubi jejich území a na dobytých pozicích vybudovala obranné posty. Žádné ukrajinské ztráty podle agentury zaznamenány nebyly.

Na východě Ukrajiny technicky trvá příměří, na němž se emisaři separatistů s Kyjevem dohodli na mírových rozhovorech v Minsku. Klid zbraní ale žádná ze stran nedodržuje. Prezident Petro Porošenko koncem minulého měsíce prohlásil, že Ukrajina prožívá v Donbasu "nejkrvavější dny" letošního roku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek