Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na východě Ukrajiny se stali oběťmi výbuchu dva Rusové. Vstoupili do vlastního minového pole

Na východě Ukrajiny se stali oběťmi výbuchu dva Rusové. Vstoupili do vlastního minového pole

Dva separatisté na východě Ukrajiny se stali oběťmi min, které dříve položili jejich spolubojovníci. Oba jsou ruští občané, jeden byl zabit, druhý zraněn. Oznámila to ukrajinská média s odvoláním na komuniké ukrajinské armády, podle které jde o další důkaz ruské přítomnosti na bojišti.

„Podle údajů rozvědky zahynul Vladimir Ljubinov z Krasnodarského kraje, narozený v roce 1988, zranění utrpěl Sergej Michajlov z Astrachaně, narozený v roce 1972,“ uvedla armáda. „Je to další fakt odhalující ruskou přítomnost v Donbasu,“ dodala.

K incidentu došlo v neděli u obce Svitlodarsk. Podle armády oba povstalci válčili v Donbasu na východě Ukrajiny v řadách 7. samostatné motostřelecké brigády separatistů. Nyní vyšetřovatelé ověřují, zda patřili k regulérní ruské armádě.

Separatisté se k incidentu dosud nevyjádřili, jen ukrajinskou armádu obvinili z dalšího porušení příměří víkendovým ostřelováním povstaleckých pozic.

Konflikt v Donbasu si od dubna 2014 vyžádal více než 10 tisíc mrtvých. Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, Moskva to popírá, nanejvýš připouští přítomnost ruských dobrovolníků mezi separatisty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek